Wiesz co jest w tym wszystkim najgorsze? - pyta jedna z bohaterek dramatu. - “To, że u szczytu zabrano się na serio do prywatnego życia obywateli. Do małżeństw się wtrącają i do tego… i do owego…”

Muzyka i opracowanie dźwiękowe do spektaklu teatralnego.

Fragment recenzji portalu „Teatr dla Wszystkich”

Kraków zawsze stał alternatywą. Teatry studenckie, podziemne, amatorskie czy nieformalne od dziesięcioleci budowały kulturalną tkankę miasta. Nie sztuką jest iść tam, gdzie wszyscy chodzą, sztuką jest trochę poszukać, pogrzebać i znaleźć – na przykład Teatr Przypadków Feralnych. Baba Dziwo to abstrakcyjna jazda bez trzymanki – pomysłowa, intensywna, wykorzystująca malutką scenę w Klubie Pod Jaszczurami do ostatniego centymetra.

Fragment recenzji portalu „Kultura Na Co Dzień”

Tragikomedia autorstwa Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej przez lata była i nadal jest chętnie podejmowanym tekstem do realizacji teatralnej przez wielu polskich twórców. Pisarka w swojej sztuce zastosowała elementy groteski, satyry, metafory oraz pewnego rodzaju absurdu, rozpalając w czytelniku całą gamę myśli wołających o odpowiednie odniesienie do otaczającej nas rzeczywistości. I choć utwór został napisany kilka lat temu, nadal nie traci na swym przekazie, a poprzez użycie odpowiednich środków reżyserskich jest w stanie idealnie wpasować się w istniejącą sytuację polityczną.

Czas trwania: 70 minut


Posłuchaj wybranych fragmentów

Scena 2. Jarmark – etiuda cieniowa

Scena 6. Głos speakera – Radio Prawia

Scena 10. Tango – muzyka tła

Scena 12. Kołysanka – narkotykowy szał

 

Reżyseria i opracowanie tekstu – Natalia Mazurkiewicz

https://feralni.com/
https://www.facebook.com/przypadkowferalnych

Skontaktuj się ze mną

Adam Goik, aranżacje i kompozycje muzyczne do zastosowań komercyjnych. Realizacje z zakresu produkcji muzycznej i sound design. Skontaktuj się w sprawie wyceny Twojego projektu.

Obserwuj mnie w mediach społecznościowych